2011-11-21 Posjet Interliberu školske godine 2011./2012.

Srednja škola Obrovac i ove je  godine posjetila međunarodni sajam knjiga i učila – Interliber u Zagrebu. Smješten na svojoj uobičajenoj lokaciji, Zagrebačkom velesajmu, trajao je pet dana, od 8. do 13. studenog.

Pedesetak učenika, u pratnji nastavnika, zaputilo se pretposljednjeg dana sajma, 12. studenog.

Ispraćeni hladnom burom, u 7 sati ujutro krenuli smo za Zagreb.

Nakon tri sata vožnje autocestom stigli smo na ciljano mjesto.

Imali smo predviđena dva sata za obilazak, pa smo užurbano krenuli u osvajanje svakog kutka paviljona. Odmah na ulazu zatekao nas je veliki žamor. Posjetitelji su živahno razgledavali štandove različite literature; od stručne literature, knjiga za školsko obrazovanje, rječnika i atlasa, preko romana, turističkih vodiča, do stripova, časopisa i dnevnih novina.

Prolazeći hodnicima nailazili smo i na dječje slikovnice, zanimljive kuharice, velike enciklopedije – beskonačan izbor. Nas su posebno veselile knjižice s vicevima.

Izložene  knjige nudile su se s popustima od 20 do 70 % . Postojali su i štandovi rabljenih knjiga koje su bile izuzetno povoljne. Tako su se popularni horori R. L. Stinea mogli kupiti za samo 9,00 kn. Svatko je mogao naći ponešto za sebe.

Sajam je na nas ostavio snažan dojam.

I samo razgledavanje, poneka i kupnja, uvjerila nas je kako je knjiga, nerijetko, odličan oblik zabave.

Veselimo se ponovnom posjetu i dogodine.

Novinarska grupa